”Wprost”: Zbigniew Ziobro Człowiekiem Roku 2006

opublikowano: 04-01-2007, 08:37

Redakcja tygodnika ”Wprost” przyznała tytuł Człowieka Roku 2006 ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze.

Redakcja tygodnika ”Wprost” przyznała tytuł Człowieka Roku 2006 ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze. ”Wprost” od 16 lat przyznaje ten tytuł osobie, która zdaniem redakcji w minionym roku wywarła największy wpływ na polskie życie gospodarcze, społeczne i polityczne.

- Żaden minister III RP nie był tak ostro jak Zbigniew Ziobro atakowany przez polityków, prawników, byłych funkcjonariuszy tajnych służb i część mediów. Ziobro jest atakowany, bo narusza ich interesy. Jednoznacznie opowiedział się po stronie ofiar, po stronie prymatu prawa do sprawiedliwości, a nie prawa do resocjalizacji przestępców. Zmusił środowisko prawnicze do rozpoczęcia procesu samooczyszczania. Wydał wojnę mafijnym układom, również w wymiarze sprawiedliwości. Wydał wojnę korporacyjnej solidarności sędziów, adwokatów i prokuratorów. Zakwestionował nieomylność lobby prawników. Odwrócił lansowaną przez nie tendencję do łagodzenia i ograniczania kar – wylicza redakcja tygodnika zasługi ministra.

Według ”Wprost”, działania Zbigniewa Ziobro sprawiły, że kończy się w Polsce klimat dla korupcji, kończy się polityczny kapitalizm. Dzięki temu, że Zbigniew Ziobro ma pełne wsparcie prezydenta, premiera i całego Prawa i Sprawiedliwości, następuje wzrost zaufania do wymiaru sprawiedliwości, umacnia się wizerunek Polski jako państwa prawa. To Zbigniew Ziobro wywarł największy wpływ na polską rzeczywistość w 2006 r. Dlatego kolegium redakcyjne tygodnika "Wprost" przyznało mu tytuł Człowiek Roku 2006.

DI

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane