Wracają kontrole na granicach

opublikowano: 07-11-2013, 00:00

W związku z organizowanym w Polsce szczytem klimatycznym między 8 a 23 listopada 2013 r. wrócą kontrole na wewnętrznych granicach UE w Polsce

W związku z organizowanym w Polsce szczytem klimatycznym między 8 a 23 listopada 2013 r. wrócą kontrole na wewnętrznych granicach UE w Polsce (tj. z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą). Będą to wyrywkowe kontrole prowadzone przy wjeździe do naszego kraju.

Podobne działania służby graniczne, policyjne i celne prowadziły w czerwcu 2012 r. podczas odbywających się w Polsce Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Wówczas skontrolowano niemal 30 tys. osób (zatrzymano 15, a 22 cudzoziemcom odmówiono wjazdu).

Opierając się na tych doświadczeniach, pracownicy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych są przekonani, że kontrole graniczne nie przyczynią się do utrudnień w ruchu. Funkcjonariusze Straży Granicznej będą przeprowadzać kontrole w mobilnych patrolach przy użyciu tzw. schengenbusów i przenośnych czytników baz danych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu