Wrażliwość walut rynków wschodzących na umowę USA-Chiny

opublikowano: 30-09-2019, 12:15

Bloomberg sprawdził wrażliwość walut gospodarek wschodzących, w tym także polskiego złotego, na ewentualną wiadomość o zawarciu umowy handlowej USA z Chinami.

Analitycy agencji oparli swoje szacunki na przebadaniu zmian kursów 19 walut na wahania chińskiego juana o 2 proc. lub więcej w okresach kiedy rynkiem rządziły doniesienia dotyczące konfliktu handlowego USA i Chin. Analiza objęła okres od połowy 2017 roku. Wynika z niej, że najmocniej powinien umocnić się po informacji o porozumieniu handlowym brazylijski real (wzrost o 1,3 proc. wobec umocnienia juana o 1,0 proc.). W pierwszej trójce są jeszcze chilijskie peso (1,0 proc.), rosyjski rubel i kolumbijskie peso (po 0,9 proc.). Najsłabiej na to wydarzenie zareagują notowania tajskiego bahta i izraelskiej szekli (0,2 proc.). Jak na tym tle wypada polski złoty? Według analityków Bloomberga, podobnie jak czeska korona i meksykańskie peso może umocnić się o 0,6 proc.

24098342-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Kryptonewsy
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE
Kryptonewsy
autor: Karolina Wysota
Wysyłany raz w miesiącu
Karolina Wysota
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu