Wrocław ma nowe centrum handlowe

Patrycja Otto
opublikowano: 14-08-2001, 00:00

Wrocław ma nowe centrum handlowe

17 sierpnia 2001 r. po dwóch latach budowy nastąpi uroczyste otwarcie Centrum Handlowo-Usługowego Galeria Dominikańska we Wrocławiu. Inwestorem jest firma ECE Projektmanagement Polska, która działa w kraju od 1997 r. Galeria jest pierwszym centrum handlowo-usługowym tej firmy. Obiekt o powierzchni handlowej 30 tys. mkw., mieści się w śródmieściu przy placu Dominikańskim, niedaleko Starego Miasta. Będzie on połączony z kompleksem hotelowym zawierającym 140 pokoi, wznoszonym przez Orbis.

Na dwóch poziomach położonych nad centrum handlowym będzie mieściło się około 2,5 tys. mkw. powierzchni biurowej, łatwo dającej się dzielić na moduły o powierzchni od 250 mkw. Biura o nowoczesnym charakterze będą miały osobne wejścia, funkcjonalne pomieszczenia z możliwością indywidualnej aranżacji, wielkowymiarowe windy, częściową klimatyzację, system okablowania zamknięty w kanałach parapetów okiennych, sufity z wbudowanym oświetleniem, domofon z automatycznym otwieraniem drzwi oraz oszklenie zawierające osłonę przeciwsłoneczną. Ponadto w kompleksie znajduje się parking na około 900 miejsc dla samochodów osobowych, a zadaszenie zrobione ze szkła zapewni duży dostęp światła dziennego. W centrum pomieści się ponad 90 sklepów różnych branż. Znajdą się wśród nich: supermarket, dwa duże domy towarowe z odzieżą, sklepy ze sprzętem elektronicznym, sklepy specjalistyczne oraz lokale gastronomiczne.

Spółka ECE Projektmanagement GmbH & CoKG z Hamburga zarządza 61 centrami handlowymi o powierzchni sprzedaży przekraczającej 1,5 mln mkw. i obrocie wynoszącym 14 mld marek. 13 kolejnych centrów jest w fazie projektowania lub budowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Patrycja Otto

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu