Wrocław powita start-upy

  • Marta Bellon
16-05-2012, 00:00

Uczestnicy Start-up Weekend Wrocław przez 54 godziny będą pracować nad nowatorskimi projektami.

25 maja rusza Start-up Weekend w stolicy Dolnego Śląska — trzydniowe wydarzenie, w którym młodzi przedsiębiorcy, programiści i twórcy aplikacji internetowych będą mogli połączyć siły i wspólnie stworzyć narzędzie, usługę internetową lub aplikację mobilną. Odbędzie się ono w Regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej we wrocławskiej Hali Stulecia.

Pierwszego dnia uczestnicy podzielą się swoimi pomysłami, a później w głosowaniu rozstrzygną, które z nich są warte realizacji. Następnie utworzą drużyny, które będą pracowały nad rozwojem konkretnych idei. Spotkanie tego dnia zakończą konferencje na temat przedsiębiorczości i internetu, na których wystąpią eksperci. Następnego dnia wszystkie grupy przystąpią do pracy. Pomagać im będą mentorzy, czyli specjaliści mający wieloletnie doświadczenie w branży internetowej i technologicznej. Trzeciego dnia zaprezentują efekty swojej pracy. Drużyny opowiedzą jury, co udało im się osiągnąć w czasie 54 godzin i odpowiedzą na pytania składu oceniającego. Pod koniec dnia jury ogłosi zwycięzców.

Start-up Weekend to impreza, którą gościły już takie miasta, jak Warszawa, Szczecin, Poznań i Kraków. W spotkaniach uczestniczyło ponad 45 tys. osób, które opracowały ponad 5 tys. aplikacji. Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że Start-up Weekend daje szansę młodym ludziom na rozwinięcie pomysłu, znalezienie finansowania, które pomoże wcielić go w życie, nawiązanie kontaktów z młodymi, uzdolnionymi przedsiębiorcami i specjalistami w różnych dziedzinach.

Wrocławskie święto start-upów poprzedzi międzynarodowa konferencja InnoExpo Startup Day organizowana przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i Instytut Nauk Ekonomicznych i Społecznych. Zaprezentowane zostaną na niej możliwości finansowania innowacyjnych przedsięwzięć biznesowych na wczesnym etapie rozwoju oraz czynniki wpływające na strategię inwestycyjną funduszy kapitału wysokiego ryzyka. Do udziału w spotkaniu organizatorzy zaprosili czołowe instytucje finansujące rozwój innowacyjnych przedsiębiorstw, m.in. sieci aniołów biznesu oraz fundusze zalążkowe i venture capital.

25.05

Tego dnia ruszy trzydniowy Start-Up Weekend we Wrocławiu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Wrocław powita start-upy