Wrocław zamienia dług na akcje Śląska

DI, PAP
opublikowano: 05-05-2016, 17:38

Miasto ponownie zostało większościowym akcjonariuszem klubu, który walczy o byt w Ekstraklasie.

Decyzja o przekonwertowaniu pożyczki zapadła na nadzwyczajnym walnym. Ma ona pomóc w przerwaniu trwającego od wielu miesięcy impasu właścicielskiego w klubie, który znalazł się w grupie spadkowej najwyższej klasy rozgrywkowej. 

Sytuacja Śląska skomplikowała się po tym, jak Wrocławskie Konsorcjum Sportowe, które posiadało do tej pory 51 proc. udziałów w klubie, wycofało się z przetargu na zakup od samorządu pozostałych akcji. Gmina już dawno zapowiedziała, że chce wycofać się ze Śląska, ale poza konsorcjum nie było chętnych do kupna udziałów.

„Miasto zdecydowało się część pożyczki udzielonej spółce WKS Śląsk Wrocław w 2012 roku przekonwertować na akcje, stając się większościowym akcjonariuszem. Tym samym strona miejska w drodze postępowania przetargowego będzie mogła wystawić na sprzedaż większościowy pakiet akcji pozwalający przyszłemu nabywcy na podejmowanie strategicznych decyzji związanych z wrocławskim klubem" – głosi komunikat miasta.

Kwota, jaka została zamieniona na akcje, to 6 mln zł. Po tej decyzji miejskie udziały w Śląsku wzrosły do 54,46 proc.

W przyszłym tygodniu władze miasta mają się spotkać z przedstawicielami konsorcjum, aby spróbować ustalić wspólną strategię zbycia akcji Śląska.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu