Wrocławianie podzielą się lokum

W Polsce coliving dopiero raczkuje. Chce to zmienić dolnośląski deweloper.

Coraz więcej osób przyznaje, że nie chce przeznaczać na dojazd do pracy więcej niż 30 minut — wynika z badania przeprowadzonego przez Inwestgrupę dewelopera, który przy ul. Jaworskiej we Wrocławiu realizuje inwestycję B Urban.

— To inwestycja projektowana z myślą o tych, którzy chcą mieszkać w pobliżu swojej pracy i nie tracić czasu na dojazdy. Z myślą o pasjonatach technologii i miasta, chcących mieć wszystko, co potrzebne, w zasięgu ręki, a ponadto komfortowo korzystać ze swojego lokum — tłumaczy Natalia Kaliniuk, menedżer projektu B Urban.

Inwestycja będzie realizowana w pobliżu jednej z biznesowych części Wrocławia, gdzie — według dewelopera — pracuje nawet 25 tys. osób. To, co ma jeszcze bardziej wyróżniać inwestycję, to współdzielenie przestrzenni mieszkalnej, tzw. coliving. Trend, który na Zachodzie cieszy się sporym zainteresowaniem, w Polsce dopiero raczkuje.

— Nazwa B Urban nawiązuje do konceptu przestrzeni, która zaspokaja różne potrzeby mieszkańców: pod względem pielęgnowania więzi, dbania o zdrowie i korzystania z miasta. Obecnie pokolenie Y i Z szczególnie mocno manifestuje chęć spędzania czasu razem — dodaje Natalia Kaliniuk.

Ma to zapewnić inwestycja, która zakończy się w 2021 r. i zaoferuje 419 umeblowanych kawalerek oraz 33 lokale dwupokojowe. Każdy z lokali został zaprojektowany z podziałem na część dzienną i nocną. W budynku znajdzie się m.in. wspólna pralnia, siłownia, kawiarnia, pomieszczenie coworkingowe i stacja ładowania samochodów elektrycznych. Deweloper zapewnia, że społeczność mieszkająca w B Urban będzie miała do dyspozycji także community managera [animator społeczności — red.].

OKIEM EKSPERTA

Wspólnie stać nas na więcej

TOMASZ BOJĘĆ, Think.co real eatate research lab

Coliving to budynek, w którym mieszkanie można wyłącznie wynająć. Znajduje się w dobrej lokalizacji, która zapewnia łatwe dotarcie do tego, co oferuje miasto. Sądzę jednak, że największe znaczenie ma zatrudnienie osoby, którą jest community manager. Do jej obowiązków należy zapewnianie atrakcji dla społeczności budynku, a także zadbanie o jego integrację dzięki różnym wydarzeniom towarzyskim. Coliving jest skierowany do osób, które chcą żyć w okolicy, w przestrzeniach o wysokim standardzie. Nie stać ich zakup mieszkania w takich inwestycjach, dlatego decydują się na zamieszkanie z innymi. W nieruchomościach colivingowych współdzielone są najczęściej kuchnia, salon czy siłownia, pywatne pozostają sypialnia i łazienka oraz niewielki aneks kuchenny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Masajło

Polecane