Wrocławianie podzielą się lokum

W Polsce coliving dopiero raczkuje. Chce to zmienić dolnośląski deweloper.

Coraz więcej osób przyznaje, że nie chce przeznaczać na dojazd do pracy więcej niż 30 minut — wynika z badania przeprowadzonego przez Inwestgrupę dewelopera, który przy ul. Jaworskiej we Wrocławiu realizuje inwestycję B Urban.

— To inwestycja projektowana z myślą o tych, którzy chcą mieszkać w pobliżu swojej pracy i nie tracić czasu na dojazdy. Z myślą o pasjonatach technologii i miasta, chcących mieć wszystko, co potrzebne, w zasięgu ręki, a ponadto komfortowo korzystać ze swojego lokum — tłumaczy Natalia Kaliniuk, menedżer projektu B Urban.

Inwestycja będzie realizowana w pobliżu jednej z biznesowych części Wrocławia, gdzie — według dewelopera — pracuje nawet 25 tys. osób. To, co ma jeszcze bardziej wyróżniać inwestycję, to współdzielenie przestrzenni mieszkalnej, tzw. coliving. Trend, który na Zachodzie cieszy się sporym zainteresowaniem, w Polsce dopiero raczkuje.

— Nazwa B Urban nawiązuje do konceptu przestrzeni, która zaspokaja różne potrzeby mieszkańców: pod względem pielęgnowania więzi, dbania o zdrowie i korzystania z miasta. Obecnie pokolenie Y i Z szczególnie mocno manifestuje chęć spędzania czasu razem — dodaje Natalia Kaliniuk.

Ma to zapewnić inwestycja, która zakończy się w 2021 r. i zaoferuje 419 umeblowanych kawalerek oraz 33 lokale dwupokojowe. Każdy z lokali został zaprojektowany z podziałem na część dzienną i nocną. W budynku znajdzie się m.in. wspólna pralnia, siłownia, kawiarnia, pomieszczenie coworkingowe i stacja ładowania samochodów elektrycznych. Deweloper zapewnia, że społeczność mieszkająca w B Urban będzie miała do dyspozycji także community managera [animator społeczności — red.].

OKIEM EKSPERTA

Wspólnie stać nas na więcej

TOMASZ BOJĘĆ, Think.co real eatate research lab

Coliving to budynek, w którym mieszkanie można wyłącznie wynająć. Znajduje się w dobrej lokalizacji, która zapewnia łatwe dotarcie do tego, co oferuje miasto. Sądzę jednak, że największe znaczenie ma zatrudnienie osoby, którą jest community manager. Do jej obowiązków należy zapewnianie atrakcji dla społeczności budynku, a także zadbanie o jego integrację dzięki różnym wydarzeniom towarzyskim. Coliving jest skierowany do osób, które chcą żyć w okolicy, w przestrzeniach o wysokim standardzie. Nie stać ich zakup mieszkania w takich inwestycjach, dlatego decydują się na zamieszkanie z innymi. W nieruchomościach colivingowych współdzielone są najczęściej kuchnia, salon czy siłownia, pywatne pozostają sypialnia i łazienka oraz niewielki aneks kuchenny.

Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Masajło

Polecane