Wsiąść do pociągu zwanego e-commerce

  • Materiał partnera
opublikowano: 03-09-2021, 14:44
aktualizacja: 06-09-2021, 09:02

Komentarz partnera rankingu e-Gazele Biznesu

Joanna Pieńkowska-Olczak, prezes PayU SA

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy e-commerce w Polsce nabrał niespotykanego wcześniej rozpędu. Wartość transakcji w kanale online w ubiegłym roku stanowiła aż 14 proc. całej sprzedaży detalicznej w kraju. Jesteśmy więc świadkami bezprecedensowego wzrostu wydatków w internecie. Polska należy do najbardziej obiecujących rynków pod tym względem w regionie.

W 2020 r. niemal każda osoba kupująca online w Polsce przynajmniej raz skorzystała z płatności PayU. Jesteśmy z tego dumni, bo oznacza to zaufanie milionów użytkowników naszych usług. Chcemy w związku z tym także dalej wspierać wszystkich przedsiębiorców wkraczających na ścieżkę sprzedaży online. Zapewniamy płatności dla różnego rodzaju modeli biznesowych funkcjonujących w e-handlu – zarówno dla gotowych rozwiązań sklepowych, w tym platform typu marketplace, jak i dla sklepów, które bazują na własnym oprogramowaniu, niezależnie od tego, czy firma działa w obszarze usług i produktów konsumenckich (B2C) czy też dla biznesu (B2B).

Wydatki w internecie rosną w zasadzie w każdej kategorii zakupowej, regularnie przybywa nowych konsumentów kupujących online, a jednocześnie z możliwości rozwoju, jakie daje internet, korzysta coraz więcej firm. Na wszystkie te zjawiska wpłynął oczywiście w pewnym stopniu wybuch pandemii, jednak grunt pod zmianę w kierunku cyfryzacji biznesów oraz zachowań konsumenckich został przygotowany już dawno. Banki i instytucje finansowe, w tym różnego rodzaju fintechy, od wielu lat podejmują działania i tworzą rozwiązania wspierające cyfryzację zarówno przedsiębiorstw, jak i konsumentów.

Wszystko to składa się na bardzo dobre prognozy dla e-commerce, wskazujące na utrzymanie stabilnego kilkunastoprocentowego wzrostu w najbliższych latach. Można się więc spodziewać, że w perspektywie pięciu kolejnych lat wartość tego rynku się podwoi. Dlatego też również w PayU cały czas się rozwijamy. Koncentrujemy się na tym, aby konsumenci mogli zawsze wybrać ulubioną metodę płatności w sklepie i bezpiecznie dokonać zakupu. Jak wynika z najnowszego badania NPS, które przeprowadziliśmy w tym roku, w kontekście bezpiecznego procesowania transakcji sklepy internetowe mają do nas najwyższe zaufanie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane