WSiP na plusie już po półroczu

KL
11-08-2008, 00:00

Lada moment może

Lada moment może

pojawić się oferta

od inwestora na pakiet

WSiP. W przededniu

tego wydarzenia spółka

podała dobre wyniki.

W połowie sierpnia — czyli już za kilka dni — powinna pojawić się oficjalna oferta od inwestora, który chce kupić strategiczny pakiet Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych (WSiP) od kilku inwestorów finansowych. Jak informowaliśmy, w firmie trwa due dilligence, a zainteresowane mogą być Agora i niemieckie wydawnictwo Cornelsen. Jest o co się bić, bo spółka po restrukturyzacji pokazała dobre wyniki finansowe. Grupa WSiP po raz pierwszy w swojej giełdowej historii (czyli od czterech lat) zamknęła pierwsze półrocze zyskiem netto. Rok temu miała po sześciu miesiącach 6,78 mln zł straty. W tym roku — 6,13 mln zł zysku. Przychody firmy za to spadły — z 66,86 do 60,8 mln zł. Jest to jednak skutek restrukturyzacji w grupie. W ubiegłym roku WSiP sprzedały dwie spółki zależne — Wkrę i Dom Książki.

W drugim kwartale grupa miała przychody tylko nieznacznie niższe niż przed rokiem (52,07 mln zł w porównaniu z 52,95 mln zł). Zysk netto wzrósł do 17,18 mln zł z 10,38 mln zł rok wcześ- niej.

Spółka podaje, że lepszy wynik netto w grupie to rezultat znacznie wyższego zysku netto Wydawnictw. Spółka matka zwiększyła przychody ze sprzedaży i zmniejszyła koszty operacyjne zarządu o 2,5 mln zł. Na zysk grupy wpłynęły też wyniki finansowe spółki zależnej Alfa-Logis, do której przeniesiono pion produkcji.

Spółka podtrzymała wcześniejsze prognozy, które mówią o jednostkowych przychodach w tym roku na poziomie 166,85 mln zł i zysku netto 30,05 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / WSiP na plusie już po półroczu