WSiP rezygnuje z wydawania Świata Nauki

(Marek Druś)
opublikowano: 08-12-2005, 09:34

Prószyński Media przejmie od WSiP wydawanie miesięcznika Świat Nauki począwszy od pierwszego numeru w 2006 r. Nabędzie także prawa do kwartalnika Umysł.

Prószyński Media przejmie od WSiP wydawanie miesięcznika Świat Nauki począwszy od pierwszego numeru w 2006 r. Nabędzie także prawa do kwartalnika Umysł.

WSiP i Prószyński Media podpisały w środę stosowną umowę w tej sprawie.

- WSiP przeniósł na Prószyński Media wszystkie prawa do tytułów prasowych Świat Nauki oraz Umysł, a także prawa wynikające z rejestracji domeny internetowej swiatnauki.pl – poinformowano w komunikacie.

Scientific American, właściciel licencji na wydawanie Świata Nauki, z którym WSiP zawarł umowę licencyjną w 2002 r., wyraził zgodę na przeniesienie na Prószyński Media wynikających z niej praw i obowiązków.

- Zaprzestanie wydawania Świata Nauki wynika z wdrażanej przez obecny Zarząd WSiP S.A. strategii koncentracji na działalności podstawowej i rezygnacji z działalności w obszarach, które nie przynoszą satysfakcjonującego poziom zwrotu z zainwestowanego kapitału – głosi wydany przez WSiP komunikat.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane