Czytasz dzięki

WSJ: nadzór może nakazać inspekcję setek Dreamlinerów

Marek Druś
opublikowano: 07-09-2020, 21:05

The Wall Street Journal dowiedział się, że problemy dotyczące produkcji jednego z zakładów Boeinga mogą skłonić amerykański Federalny Urząd Lotnictwa (FAA) do nakazania inspekcji setek samolotów 787 Dreamliner, informuje Reuters.

WSJ powołuje się na notatkę z końca sierpnia, w której Boeing informuje FAA, że niektóre podzespoły produkowane w jego zakładach w Karolinie Południowej nie spełniają standardów.

Reuters przypomina, że w ubiegłym miesiącu Boeing informował o wycofaniu z użytkowania przez niektóre linie ośmiu Dreamlinerów w związku z rozpoznaniem dwóch problemów produkcyjnych w sekcji kadłuba maszyn.

FAA może nakazać szczegółowe lub przyspieszone inspekcje dotyczące setek Dreamlinerów, twierdzi WSJ. Według gazety, może chodzić o nawet 900 maszyn dostarczonych przewoźnikom od 2011 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane