Czytasz dzięki

WSJ: Saudi Aramco przesunęło termin IPO

opublikowano: 18-10-2019, 06:58

Wejście na giełdę Saudi Aramco zostało opóźnione, poinformował The Wall Street Journal powołując się na anonimowe źródła.

Saudyjski gigant naftowy szykował się do rozpoczęcia sprzedaży akcji w największym IPO w historii od 20 października. Zdecydowano jednak o przesunięciu terminu na grudzień, a nawet styczeń, dowiedział się WSJ od anonimowych informatorów.

Aramco
Zobacz więcej

Aramco fot. Bloomberg

- Decyzję podjęto w ostatniej chwili – powiedział gazecie anonimowy członek władz Arabii Saudyjskiej. – Kilka rzeczy wymaga uszczegółowienia, w tym dane finansowe za trzeci kwartał – dodał.

Niedawno spekulowano, że IPO Saudi Aramco może zostać opóźnione z powodu ataku na saudyjskie instalacje naftowe, który mocno ograniczył wydobycie ropy. Władze miały jednak zdecydować, że prace nad wprowadzeniem spółki na giełdę będą kontynuowane.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy