Wsparcie CR7 dla CFD budzi wątpliwości

opublikowano: 22-09-2017, 09:48
aktualizacja: 22-09-2017, 09:51

Cristiano Ronaldo ogłosił niedawno 59 mln osób śledzących jego konto na Twitterze, że ma partnerstwo z Exness. To internetowy broker zarejestrowany na Cyprze, umożliwiający grę na zmianę kierunku ceny aktywa (CFD), przez niektórych uznawaną za wyjątkowo spekulacyjną.

Bloomberg zwraca uwagę, że Ronaldo nie jest  odosobniony w promowaniu brokerów CFD. Zdecydowały się na to także największe kluby piłkarskie m.in. Real Madryt, Atletico, Manchester City czy Liverpool. Klubom i sportowcom nie przeszkadza, że regulatorzy starają się ograniczyć działalność takich brokerów, m.in. wprowadzając zakaz reklam.

Zobacz więcej

Cristiano Ronaldo

REUTERS/Susana Vera/FORUM

- Trzeba się zastanowić nad legitymacją, wiarygodnością i moralnością zespołów wspierających produkty, wobec których są pewne poważne regulacyjne wątpliwości – powiedział Simon Chadwick, profesor biznesu sportowego na uniwersytecie w Manchesterze. – Kluby i piłkarze powinni być bardziej przytomni co do okoliczności, w których działają ich komercyjni partnerzy – dodał.   

Hiszpański regulator ostrzegł, że grający na CFD w kraju tracą przez 82 proc. czasu. 31 tys. takich osób straciło łącznie 142 mln EUR na CFD w okresie 21 miesięcy zakończonym we wrześniu 2016 roku.

Exness został założony w 2008 roku przez dwóch Rosjan z obywatelstwem Cypru. Spółka ma ok. 50 tys. użytkowników dziennie. Jej miesięczne obroty handlowe sięgnęły 314 mld USD. Jej użytkownicy mogą korzystać z lewara wynoszącego nawet 500 do 1.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu