Wsparcie dla czystych technologii

opublikowano: 14-09-2017, 22:00

Firmy, które chcą zmienić przyszłość przemysłu energetycznego, mogą ubiegać się o dotacje od InnoEnergy.

Zostało tylko kilka dni na składanie wniosków do rundy inwestycyjnej 2017, której celem jest wspieranie i wdrażanie rozwiązań z zakresu czystej energii. Inicjatywa InnoEnergy ma pomóc innowatorom w radzeniu sobie z wyzwaniami napotkanymi w procesie komercjalizacji technologii i przyspieszać rozwój nowoczesnych rozwiązań.

— Naszą misją jest zapewnienie twórcom innowacyjnych rozwiązań z obszaru zrównoważonej energii elastycznych i dopasowanych do ich potrzeb źródeł funduszy, których potrzebują, żeby rozwijać się i osiągać sukces — ostatecznie budując już dziś przyszłość opartą na czystej energii — mówi Diego Pavia, prezes, InnoEnergy.

W tym roku firma zainwestowała już 23,5 miliona euro w projekty z ośmiu różnych obszarów technologicznych z całej Europy. Tegoroczne fundusze rozdzielono między 144 partnerów projektowych. 252 z nich związanych jest z przemysłem, 130 reprezentuje sektor MSP, a 142 to naukowcy. Co więcej, InnoEnergy wsparła także 12 nowych projektów i usług.

23.10

Do tego dnia trwa nabór wniosków do obecnej rundy inicjatywy InnoEnergy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Kostro

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu