Wsparcie dla innowacyjnych

DI
opublikowano: 24-05-2013, 00:00

Komisja Europejska opublikowała zaproszenie do składania wniosków dotyczących wprowadzania na rynek nowatorskich rozwiązań z zakresu ochrony środowiska.

Dla autorów ekoinnowacyjnych projektów przeznaczono 31,5 mln EUR — podał portal Chronmyklimat.pl. Do 5 września 2013 r. przedsiębiorstwa z całej Europy mogą składać wnioski w pięciu dziedzinach: recykling materiałów, woda, ekologiczne produkty budowlane, przedsiębiorstwa ekologiczne oraz sektor żywności i napojów. Przedsiębiorstwa, zwłaszcza małe i średnie, które opracowały innowacyjne i ekologiczne produkty, procesy lub usługi, ale mają trudności z wprowadzeniem ich na rynek, mogą liczyć na sfinansowanie do 50 proc. kosztów projektu. Komisja Europejska szacuje, że przewidziana w tym roku kwota pozwoli wesprzeć około 45 nowych projektów. Inicjatywa „Ekoinnowacje" jest finansowana w ramach programu ramowego na rzecz konkurencyjności i innowacji (CIP), a przeznaczony na nią budżet wynosi ok. 220 mln EUR na lata 2008-13. Program ten wspiera produkty sprawdzone pod względem technologicznym, które przyczyniają się do lepszego wykorzystania zasobów naturalnych Europy.

27 maja Tego dnia w Brukseli odbędzie się Europejski Dzień Informacji na temat Ekoinnowacji. Wtedy będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat konkursu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Ekologia / Wsparcie dla innowacyjnych