Wsparcie na start w kujawsko-pomorskim

  • Marta Bellon
03-01-2013, 00:00

Projekt realizowany przez urzędy pracy ma ułatwić uruchomienie działalności gospodarczej 2,5 tys. bezrobotnym.

Wystartował drugi nabór do projektu pod hasłem „Przedsiębiorczość szansą na rozwój regionu kujawsko-pomorskiego” adresowany do zamieszkujących region bezrobotnych, którzy chcieliby założyć własną działalność gospodarczą. Mogą oni ubiegać się o finansowe wsparcie na start własnej firmy — dotacja może wynieść maksymalnie sześciokrotność przeciętnego wynagrodzenia.

Nie trzeba jej zwracać, pod warunkiem że osoba, która ją otrzyma, będzie prowadziła firmę przez rok, a pieniądze będą wydatkowane zgodnie z zawartą umową. Projekt realizowany jest w partnerstwie ze wszystkimi dwudziestoma działającymi w regionie powiatowymi urzędami pracy. Skierowany jest w szczególności do osób do 25. roku życia i powyżej 50 lat, długotrwale bezrobotnych, kobiet, osób niepełnosprawnych, zamieszkujących gminy wiejskie, miejsko-wiejskie i miasta do 25 tys. mieszkańców.

Celem przedsięwzięcia jest stworzenie do 2014 r. warunków do podjęcia działalności gospodarczej dla 2,5 tys. bezrobotnych zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy w kujawsko-pomorskim, znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy. Oprócz jednorazowego dofinansowania na uruchomienie firmy uczestnicy przedsięwzięcia będą mogli skorzystać również ze szkolenia „ABC przedsiębiorczości”.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie powinny zgłosić się do powiatowego urzędu pracy, właściwego dla ich miejsca zamieszkania, pobytu lub dla lokalizacji, w której zamierzają rozpocząć działalność gospodarczą. Rekrutacja trwa do 28 lutego 2013 r.

Dotację na założenie firmy mogą otrzymać:

osoby, które mają pomysł na firmę, osoby bezrobotne, zarejestrowane w powiatowym urzędzie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego i spełniające jeden z poniższych warunków: wiek do 25. bądź powyżej 50. roku życia, osoby niepełnosprawne, kobiety, długotrwale bezrobotni, mieszkańcy gminy wiejskiej, wiejsko-miejskiej lub miasta do 25 tys. mieszkańców.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Wsparcie na start w kujawsko-pomorskim