Wśród start-upów zapanowała grantoza

ANB
opublikowano: 09-12-2019, 11:33

Jaka jest kondycja polskich spółek technologicznych i dlaczego nie przykuwają uwagi zagranicznych inwestorów? Realia rynku odsłania raport fundacji Startup Poland.

Warszawa i Kraków przestały być jedynymi ośrodkami start-upowymi w kraju. Zaczątków polskiej Doliny Krzemowej możemy szukać we Wrocławiu, gdzie jest największe zagęszczenie start-upów technologicznych – mówi Julia Krysztofiak-Szopa, prezes Startup Poland. Podkreśla, że w tym zakresie uaktywniły się Lublin i Białystok, które dotąd nie były widoczne na startupowej mapie Polski.

- Dobrze widzieć, że w takich niespodziewanych miejscach pojawia się startupowa energia – dodaje Julia Krysztofiak-Szopa. 

Jej zdaniem, obecnie start-upy muszą jednak stawiać na wyższą jakość, bo nie są jeszcze na tyle atrakcyjne dla zagranicznych inwestorów, aby aktywność międzynarodowych funduszy venture capital w Polsce wyraźnie się zwiększyła.

Szefowa Startup Poland w rozmowie z „Pulsem Biznesu” zwraca ponadto uwagę na fakt, że bezzwrotne granty, z których żyją u nas start-upy, rozleniwiają je. Wprost mówi o grupie firm, które utrzymują się z grantozy.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu