Wstrzymany Drągowski

ANP
03-04-2009, 00:00

Przez miesiąc obrót akcjami spółki będzie zawieszony. To reakcja nadzoru na ostatnie megawzrosty kursu.

Przez miesiąc obrót akcjami spółki będzie zawieszony. To reakcja nadzoru na ostatnie megawzrosty kursu.

Od wczoraj nie można handlować akcjami AD Drągowski, pośrednika handlu nieruchomościami. Jeszcze przed rozpoczęciem notowań zarząd giełdy poinformował o zawieszeniu na miesiąc obrotu papierami spółki. To skutek zalecenia Komisji Nadzoru Finansowego, która zainteresowała się m.in. dużymi wzrostami kursu Drągowskiego. W ciągu ostatnich siedmiu sesji akcje zdrożały o 1000 proc. — do 12,5 zł za walor. Według raportu za IV kw. 2008 r., 100 proc. akcji było w rękach trzech akcjonariuszy: Lecha, Małgorzaty i Łukasza Drągowskich (zawieszony prezes). Ostatnio pierwszy z nich przyznał, że sprzedał 46,7 tys. akcji.

"Zarząd nie posiada wiedzy na temat przyczyn znacznego wzrostu kursu jej akcji. W chwili obecnej spółka nie jest w trakcie prowadzenia negocjacji ani działań, które w niedługim czasie skutkowałyby koniecznością przekazania odpowiedniego raportu" podała wczoraj po południu spółka.

Prezes giełdy nie ma wątpliwości, że zastosowano właściwe rozwiązanie.

— To ostrzejsze rozwiązanie należy do zasadnych. W przypadku AD Drągowski mamy do czynienia z problemem małego free floatu. Zarząd spółki publicznej musi interesować się, co dzieje się z jej akcjami. Dlatego też, jeżeli sytuacja nie zostanie istotnie zmieniona, nasze działanie będzie zdecydowane, choć stopniowe — mówi Ludwik Sobolewski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wstrzymany Drągowski