Prokuratura Apelacyjna w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie domniemanej obietnicy płatnej protekcji Lwa Rywina na rzecz spółki Agora.
Zygmunt Kapusta, prokurator apelacyjny w Warszawie, poinformował, że po wstępnych czynnościach sprawdzających i analizie uzyskanych z redakcji „Gazety Wyborczej” kopii notatki Wandy Rapaczyńskiej, prezes Agory i dysku z nagraną rozmową Adama Michnika z Lwem Rywinem prokuratura, mając uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa, wszczęła śledztwo.
Toczy się ono w sprawie złożonej przez Lwa Rywina obietnicy załatwienia w kręgach rządowych ustępstw korzystnych dla prywatnych nadawców radiowo-telewizyjnych w nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji w zamian za łapówkę.
Warszawska Prokuratura Apelacyjna wszczęła postępowanie w sprawie doniesień „Gazety Wyborczej” na polecenie ministra sprawiedliwości Grzegorza Kurczuka.