Wtorek zapowiada się spokojnie na rynku walutowym

opublikowano: 27-03-2007, 11:22

Wtorek na rynku walutowym rozpoczął się spokojnie po wczorajszym osłabieniu dolara wobec euro. Sesja dziś powinna przebiegać bez większych wahań, a złoty może lekko osłabić się w związku z osłabianiem walut w  regionie, uważają dealerzy.

"Wczoraj dolar osłabił się względem euro w związku z danymi o sprzedaży nowych domów w Stanach Zjednoczonych, które były słabsze od spodziewanych. Spadła też rentowność obligacji. Polska waluta umocniła się do dolara i osłabła wobec euro" - powiedział Mariusz Wituszyński, dealer Kredyt Banku.

We wtorek rynek nadal powinien reagować na zmiany kursu EUR/USD, ale przed środową decyzją Rady Polityki Pieniężnej (RPP) zmiany nie powinny być duże.

"Dziś słabiej otworzyły się rynki w regionie, osłabił się forint, złoty też może lekko się osłabić, jednak większy wpływ na zachowanie naszej waluty będzie miało zachowanie na parze EUR/USD" - uważa dealer.

Na rynek nie napłyną dziś żadne istotne dane makroekonomiczne z kraju. Natomiast przed południem niemiecki instytut Ifo przedstawi ocenę klimatu panującego w marcu w gospodarce Niemiec. Lepsze od prognoz dane mogą spowodować chwilowe umocnienie euro.

"Rynek otworzył się dziś na poziomach 3,8720 dla euro i 2,9030 dla dolara i takich poziomów spodziewałbym się na koniec dnia" - powiedział Wituszyński. O godz. 8:52 za jedno euro płacono 3,8730 zł, a za dolara 2,9050 zł. ISB

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Wtorek zapowiada się spokojnie na rynku walutowym