Wycena BAH o 80 proc. w dół

opublikowano: 05-09-2018, 11:07

Marek Szymański, analityk akcji w Vestor Domu Maklerskim, obniżył z 10,5 do 2,2 zł wycenę akcji British Automotive Holding (BAH).

To konsekwencja wypowiedzenia spółce umowy importerskiej przez Jaguar Land Rover. 

"Poza działalnością importerską BAH prowadzi również działalność dilerską, która została zachowana i której utrzymanie i rozwój zakładamy w naszych prognozach. Szacujemy, że od 2021 r. (po wygaśnięciu umowy importerskiej) BAH będzie w stanie generować zysk netto na poziomie około 10 mln zł rocznie. Jednocześnie ze względu na niższą rentowność sprzedaży aut oraz wyższe koszty SG&A obniżamy prognozę zysku netto w 2018 i 2019 odpowiednio o 47 i 37 proc. do 27 mln zł i 34 mln zł - napisał w uzasadnieniu Marek Szymański.

Specjalista zakłada wypłatę dywidendy na poziomie 50 proc. po wygaśnięciu umowy importerskiej. Tę prognozę uważa za konserwatywną, choć zaznacza, że ryzyko dla wypłaty dywidendy stanowi wzrost wskaźników zadłużenia.

Raport wydano w ramach płatnej przez emitenta usługi Equity Research Partner.

Jego treść dostępna jest w załączniku. BAH 20180905

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu