Wycena Eurocashu poszła mocno w dół

opublikowano: 08-03-2018, 10:32
aktualizacja: 08-03-2018, 10:40

Krzysztof Radojewski, dyrektor departamentu analizy Domu Maklerskiego Noble Securities, w raporcie wydanym 5 marca o godz 9 obniżył z "kupuj" do "trzymaj" rekomendację dla akcji Eurocashu. Cenę docelową ściął o 38 proc. do 23,2 zł.

"Bardzo słabe wyniki 4 kw. 2017 r są naszym zdaniem oznaką materializacji najgorszego scenariusza, czyli strukturalnych problemów segmentu hurtowego. Jest to segment, który generuje najwięcej gotówki w spółce. Jednak z drugiej strony wymaga on coraz głębszej restrukturyzacji i optymalizacji kosztowej w celu utrzymania bieżących wyników. Jest to w naszej opinii długi proces, który będzie trwał również w kolejnych latach. Spadek rentowności w opinii spółki jest przejściowy, jednak może być on również oznaką, że Eurocash stopniowo traci pozycję negocjacyjną w stosunku do producentów" - uważa Krzysztof Radojewski.

Wyniki za czwarty kwartał 2017 r. skłoniły specjalistę do rewizji prognoz i w ślad za tym do obniżenia ceny docelowej akcji z 37,5 do 23,2 zł 

"W obecnej sytuacji poza możliwym potencjalnym odreagowaniem wynikającym z dynamicznego spadku kursu, nie widzimy w średnim terminie potencjału do wzrostu kursu" - dodaje Krzysztof Radojewski.

Artykuł jest wyciągiem z rekomendacji, dostępnej w załączniku 

Eurocash rekomendacja.pdf

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu