Wycena nie pasuje do ryzyka CD Projektu

opublikowano: 10-12-2019, 22:00

Analitycy Ipopemy podnieśli o 23 proc. do 212 zł wartość godziwą akcji największego na GPW producenta gier, ale i tak radzą je sprzedać.

Inwestycja w akcje CD Projektu jest bardziej ryzykowna niż w walory porównywalnych spółek pozapolskich, których wyniki oparte są na wielu franczyzach gamingowych, co sprawia, że rezultaty są bardziej powtarzalne i przewidywalne — uważają Michał Wojciechowski i Marcin Nowak, analitycy Ipopemy Securities, którzy w raporcie z 2 grudnia wydali rekomendację „sprzedaj”.

To jedno z zaledwie trzech negatywnych zaleceń wydanych przez analityków dla akcji twórców gry „Wiedźmin”. Przeważają pozytywne (jest ich 10), neutralnych jest 6 (dane agencji Bloomberg). Specjaliści Ipopemy nie zaprzeczają wysokiej potencjalnej sprzedaży „Cyberpunka” (zakładają, że w ciągu roku sprzeda się 28 mln kopii tytułu), zwracają jednak uwagę, że do tej pory podobny sukces udało się odnieść jedynie grze „GTA V”, która była kolejną częścią bardzo rozpoznawalnej serii i zawierała niezwykle popularny tryb rozgrywki online.

„Obydwa czynniki postrzegamy jako przewagi wobec Cyberpunka” — dodają analitycy, którzy na GPW preferują akcje PlayWaya i Ten Square Games, a wiec podmiotów, których biznes jest bardziej stabilny (choć powtarzalność sukcesów w grach mobilnych jest mniejsza niż w przypadku gier premium).

Rekomendacje dla PlayWaya i TSG, a także 11bit Studios brzmią „kupuj”. Artykuł jest skrótem raportu wydanego 2 grudnia. Zastrzeżenia prawne dostępne są na stronie pb.pl.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu