Wycena w dół, ocena w górę

Kamil Zatoński
opublikowano: 17-06-2018, 22:00

Krzysztof Radojewski, analityk Noble Securities, podniósł z „trzymaj” do „kupuj” rekomendację dla akcji Trakcji, choć cenę docelową obniżył z 8,5 do 4,7 zł.

— Spółka opublikowała bardzo słabe wyniki finansowe za I kwartał 2018 r. Wzrost kosztów realizacji kontraktów wymusił konieczność rewizji budżetów w dół, co spowodowało istotny spadek marży. Dodatkowo spółka musiała zaangażować większe środki w kapitał obrotowy. Oczekujemy, że w kolejnych kwartałach 2018 r. wyniki finansowe będą w dalszym ciągu pod presją, a pierwsza ich poprawa może przyjść dopiero w latach 2019-20. Niemniej jednak, naszym zdaniem, w ostatnich tygodniach nastąpiło przereagowanie kursu w dół — uważa Krzysztof Radojewski.

W pierwszym kwartale 2018 r. Trakcja zanotowała 22 mln zł straty netto. Jej notowania spadły od początku roku o połowę. Do głównych rodzajów ryzyka specjalista zalicza większą od zakładanej presję na marżę rynkowe, w związku ze wzrostem kosztów, i ryzyko spiętrzenia robót w kolejnych latach oraz związane z tym potencjalne problemy logistyczne. Raport wydano 12 czerwca o godz. 8.33. Jego treść dostępna jest na pb.pl. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Wycena w dół, ocena w górę