Wyceny i rekomendacje

KZ
25-02-2008, 00:00

Artman: akumuluj

Erste Bank podniósł rekomendację dla Artmana do „akumuluj” z „trzymaj”. Informację podała agencja Bloomberg. W piątek na zamknięciu za papiery odzieżowej spółki płacono na GPW 55,95 zł.

PKO BP: 53 ZŁ

Analitycy Citigroup podwyższyli cenę docelową dla akcji PKO BP o 1,9 proc., do 53 zł. Informację podała agencja Bloomberg. W piątek na zamknięciu papiery państwowego banku kosztowały na warszawskiej giełdzie 44,35 zł.

NFI Empik Media & Fashion: kupuj

Specjaliści Deutsche Banku rekomendują kupno papierów NFI Empik Media & Fashion, ustalając cenę docelową dla akcji spółki na poziomie 24,8 zł. Poinformowała o tym agencja Bloomberg. W piątek kurs Empiku na GPW wynosił 20,50 zł.

PKN Orlen: sprzedaj

Analitycy Goldman obniżyli rekomendację dla PKN Orlen do „sprzedaj” z „neutralnie”. Informacja pochodzi z agencji Bloomberg. W piątek papiery paliwowego koncernu kosztowały na GPW 41,7 zł.

MoNdi Świecie: sprzedaj

Analitycy DM IDM SA w raporcie z 14 lutego podtrzymali rekomendację „sprzedaj”, a 12- -miesięczną cenę docelową wyznaczyli na 53,0 zł. Raport wydano przy cenie 56,1 zł. W piątek na zamknięciu papiery kosztowały 51,35 zł.

„Do tej pory zakładaliśmy, że jest 50 proc. prawdopodobieństwa, że Świecie dostanie zgodę na inwestycje zwiększenia zdolności produkcyjnych, co powodowało wzrost wartości jednej akcji o 5,9 zł. Teraz te inwestycje są właściwie pewne, więc zakładamy 100 proc. pewności, co zwiększa naszą wycenę EFV o kolejne 5,9 zł. Jednak nasza wycena dla Świecia wzrosła mniej z powodu wspomnianego obniżenia prognoz” — napisali analitycy w raporcie.

DM IDM SA obniżył prognozy EBITDA na 2008 r. do 329,6 mln zł z 380,3 mln i zysku netto do 187,2 mln zł z 236,5 mln.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyceny i rekomendacje