Wydarzenia dla właścicieli firm

SACH, PAP, SB
opublikowano: 12-11-2014, 00:00

KLASTRY

Bytom zaprasza biznes do rewitalizacji

Wsparcie dla Bytomia w pozyskiwaniu i wydatkowaniu pieniędzy z Unii Europejskiej na rewitalizację miasta — to cel podpisanej przez przedstawicieli gminy, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych i ekspertów Bytomskiej Inicjatywy Klastrowej. To pierwszy krok do stworzenia Bytomskiego Klastra Rewitalizacji. — Rewitalizacja będzie miała sens tylko wtedy, kiedy wezmą w niej udział tutejsze instytucje, firmy i mieszkańcy — mówi Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

SSE

Nowe miejsce dla firm

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest-Park (WSSE) otworzyła halę przemysłową w Bolesławcu, przeznaczoną dla inwestycji małych i średnich przedsiębiorców. — Hala zmniejszy początkowe koszty przedsiębiorcówtego sektora. Nie tylko dlatego, że nie muszą inwestować w budowę własnych obiektów, ale przede wszystkim ze względu na przysługującą im pomoc publiczną w postaci zwolnień podatkowych — mówi Teodor Stępa, wiceprezes WSSE.

KONKURS

Innowatorzy na start

„i-Wielkopolska — Innowacyjni dla Wielkopolski” — to nazwa konkursu, w którym firmy z regionu i współpracujące z nimi podmioty badawcze mogą zawalczyć o nagrody za wprowadzenie w życie nowatorskich rozwiązań. Łączna pula wynosi 200 tys. zł. Wnioski można składać tylko do 14 listopada. Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach. W pierwszej („Innowacyjna Inwencja”), nagradzane będą projekty obejmujące współpracę między firmą a podmiotami badawczymi. Druga kategoria ( „Mikro Przyszłości”) będzie promowała mikrofirmy, które wprowadziły na rynek nowatorskie produkty, nowoczesne procedury lub usługi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SACH, PAP, SB

Polecane