Wydatki na reklamę na Twitterze spadły o ponad 70 proc.

skib/, Reuters
opublikowano: 25-01-2023, 11:04
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Odkąd Elon Musk przejął Twittera, najwięksi reklamodawcy tną swoje wydatki na platformie społecznościowej. W grudniu 2022 r. spadły aż o 71 proc. - przekazał Reuters.

Gigant social mediów zmaga się z dylematem jak powstrzymać ten exodus. Wprowadza szereg nowych korzystnych aktualizacji regulaminu, m.in. zniósł zakaz reklamy politycznej i pozwolił firmom na większą kontrolę nad pozycjonowaniem reklam.

Jak na razie desperacka próba wyjścia z tego “kryzysu” nie przynosi efektów. Wskazują na to dane zebrane przez Standard Media Index. Już w listopadzie ub. r. wydatki reklamodawców były mniejsze o 55 proc. w stosunku do tego samego miesiąca rok wcześniej. W grudniu wyniki prezentowały się o 71 proc. gorzej niż o tej samej porze w 2021 r. Znamienny jest fakt, to listopad i grudzień to miesiące wzmożonej aktywności reklamodawców ze względu na nadchodzące święta.

Z kolei według firmy Pathmatics, czternastu z trzydziestu największych reklamodawców na Twitterze przestało w ogóle się promować na platformie społecznościowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane