Wydrukowany w 3D robot nauczy programowania

aktualizacja: 09-08-2017, 18:54

Polsko-szwedzki start-up wspierany przez Dartmouth College tworzy platformę e-learningową do nauki robotyki i modelowania 3D. W edukacji będzie pomagać robot - „ożywiany” wraz z nabywaniem przez młodych kursantów kolejnych umiejętności.

Spółka Skriware ogłosiła plan wprowadzenia na rynek e-learningowej platformy edukacyjnej. Interdyscyplinarny program kształcenia tworzony jest we współpracy z przedstawicielami Dartmouth College, z którym start-up nawiązał partnerstwo. Program nauki będzie skoncentrowany głównie na modelowaniu 3D, programowaniu i robotyce, ma jednocześnie rozwijać umiejętności matematyczne, inżynieryjne, logiczne oraz umiejętności projektowania. Platforma będzie przeznaczona dla dzieci i nastolatków zainteresowanych nowymi technologiami i informatyką.

Zobacz więcej

Skriware planuje wdrożenie interaktywnej platformy e-learningowej do nauki programowania i modelowania 3D. ARC

Plany zajęć i metody nauczania zostaną opracowane wspólnie z przedstawicielami Dartmouth College. Karol Górnowicz, prezes Skriware zapowiada, że platforma zostanie udostępniona w języku angielskim. Skriware zamierza promować ją zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych oraz w krajach Biskiego i Dalekiego Wschodu. 

Co ciekawe, na nowej platformie nauka będzie nakierowana na praktykę. Z tego powodu firma zdecydowała się na opracowanie zestawu wydrukowanego w technologii 3D – mowa o częściach, z których będzie można złożyć robota, i dodatkowej elektronice, pozwalającej na „ożywienie” zabawki. Na dalszym etapie nauki możliwe będzie wyposażenie robota w dodatkowe elementy, np. ramię mechaniczne lub chwytaki i zaprogramowanie go w bardziej zaawansowany sposób. Robotami można będzie sterować za pomocą aplikacji mobilnej.

Zainteresowani będą mogli również korzystać z rozwijanego przez spółkę kreatora druku 3D, który pozwala na tworzenie trójwymiarowych elementów i przedmiotów bez konieczności posiadania specjalistycznego oprogramowania. 

E-learningowa platforma Skriware ma zostać uruchomiona pod koniec 2017 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Wydrukowany w 3D robot nauczy programowania