Wyhamowanie spadku PLN, inwestorzy czekają na ruchy FED

  • Konrad Ryczko
opublikowano: 31-07-2019, 07:44

Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi podtrzymanie lekkiej presji podażowej na wycenie PLN przed FED.

Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2970 PLN za euro, 3,8530 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8855 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,6852 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,207% w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie godziny obrotu na rynku walutowym przyniosły lekkie wyhamowanie dynamiki spadku wyceny PLN. Tłumaczyć należy to lekką korektą na dolarze, z okolic 2-miesięcznych szczytów, przed dzisiejszym zakończeniem posiedzenia FED. Wydaje się, iż główne, rynkowe spekulacje dotyczyć będą faktu, czy obniżka stóp o 25pb. jest jedynie jednorazowym dostosowaniem polityki monetarnej w USA czy może zainicjowaniem nowego cyklu luzowania? Wycena dolara sugeruje, iż po niedawnych danych makro oczekiwania przesunęły się w kierunku pierwszego scenariusza. Lokalnie, wokół PLN, nie dzieje się zbyt dużo, złoty reaguje głównie na ruchy i tendencje wynikające z rynku bazowego.

W  trakcie dzisiejszej sesji poznamy szybki szacunek CPI za lipiec – inwestorzy spodziewają się wskazania na poziomie 2,6% r/r. Ponadto MF przedstawi spodziewaną podaż długu na sierpień. W centrum uwagi będzie oczywiście wieczorny FED (decyzja o 20:00, konferencja 20:30).

Z rynkowego punktu widzenia kurs USD/PLN respektuje jak dotąd strefę oporu w rejonie 3,8522 PLN. EUR/PLN ograniczył dynamikę wzrostu w okolicach 4,30 PLN.251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Konrad Ryczko, DM BOŚ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu