Wyjątkowo spokojny dzień na rynku walutowym

Marek Wołos
opublikowano: 24-03-2009, 00:00

Poprawa nastrojów na rynkach kapitałowych, która nastąpiła po zapowiedziach T. Geithnera o wykupie toksycznych aktywów od amerykańskich banków, ustabilizowała sytuację na walutach naszego regionu. Nawet dymisja premiera Węgier nie zachęciła inwestorów do pozbywania się aktywów naszego regionu. Lekkie osłabienie forinta w godzinach porannych zakończyło się pod koniec dnia realizacją zysków i wzmocnieniem węgierskiej waluty.

Tuż po wystąpieniu Geithnera obserwowaliśmy realizację zysków na parze EUR/USD. Kurs wspólnej waluty zniżkował do 1,3480. Inwestorzy zauważyli jednak, że brakowało dalszych szczegółów planu, zwłaszcza w kwestii ceny, po jakiej rząd wykupi aktywa. Im wyższa wycena aktywów, tym korzystniej powinno to zostać odebrane przez amerykańskich inwestorów, wzmacniając giełdy. W rezultacie możliwy byłby dalszy spadek awersji do ryzyka i wzmocnienie złotego.

Marek Wołos

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wołos

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyjątkowo spokojny dzień na rynku walutowym