Wykonanie budżetu

DI
opublikowano: 2007-03-29 00:00

Ważne dane

Zdaniem Elżbiety Suchockiej-Roguskiej, wiceminister finansów, po marcu zaplanowany na cały rok na 30 mld zł deficyt budżetowy będzie zrealizowany w około 18 proc.

— W harmonogramie założyliśmy, że będzie to 22 proc., ale wydatki po trzech miesiącach są mniejsze — tłumaczy Elżbieta Suchocka-Roguska.

Zastrzega jednak, że jest zbyt wcześnie, by mówić, iż niższa realizacja wydatków jest stałą tendencją.

— To raczej przesunięcie w czasie — uważa wiceminister.