Ważne dane
Zdaniem Elżbiety Suchockiej-Roguskiej, wiceminister finansów, po marcu zaplanowany na cały rok na 30 mld zł deficyt budżetowy będzie zrealizowany w około 18 proc.
— W harmonogramie założyliśmy, że będzie to 22 proc., ale wydatki po trzech miesiącach są mniejsze — tłumaczy Elżbieta Suchocka-Roguska.
Zastrzega jednak, że jest zbyt wcześnie, by mówić, iż niższa realizacja wydatków jest stałą tendencją.
— To raczej przesunięcie w czasie — uważa wiceminister.