Wykryto usterkę w 59 tys. pojazdów Tesli

PM, Reuters
opublikowano: 04-07-2022, 10:27
Obserwuj w MójPB:
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Niemiecka agencja ruchu drogowego poinformowała, że wycofuje modele Y i 3 firmy Tesla. Powodem jest usterka w systemie automatycznego wzywania pomocy, która dotyczy 59 tys. pojazdów na całym świecie.

Qilai Shen/Bloomberg

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez agencje Reuters, wada oprogramowania powoduje awarię systemu eCall, który przeznaczony jest do automatycznego kontaktu z ratownikami w razie poważnego wypadku.

Niemiecka agencja ruchu drogowego podając liczbę aut z całego świata, które zostały dotknięte awarią, nie sprecyzowała jaki jej procent dotyczy samochodów poruszających się po lokalnych szosach.

Błąd w oprogramowaniu jest dodatkowym bólem głowy dla dyrektora generalnego Elona Muska. W sobotę Tesla przyznała, że w drugim kwartale dostarczyła o 17,9 proc. mniej pojazdów niż w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku. Problemy produkcyjne były wynikiem trudnej sytuacji pandemicznej w Chinach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane