Wyleczmy się do 5 maja - prasa

(Tadeusz Stasiuk)
20-12-2006, 07:36

W przyszłorocznym budżecie nie ma pieniędzy na kolejne podwyżki płac dla lekarzy i personelu medycznego. Oznacza to, że w maju może dojść do strajku służby zdrowia- pisze "Dziennik".

W przyszłorocznym budżecie nie ma pieniędzy na kolejne podwyżki płac dla lekarzy i personelu medycznego. Oznacza to, że w maju może dojść do strajku służby zdrowia- pisze "Dziennik".

Październikowe podwyżki nie usatysfakcjonowały lekarzy. Od stycznia chcą zarabiać 5 tys. zł brutto (lekarze bez specjalizacji) i 7,5 tys. zł (specjaliści). O swoje upomina się też służba zdrowia z budżetówki, która podwyżek w ogóle nie dostała.

Resorty zdrowia i finansów nie pozostawiają jednak wątpliwości. - To, że jakaś grupa zawodowa domaga się podwyżek, nie oznacza, że je otrzyma, mówi wiceminister zdrowia Bolesław Piecha. I przypomina, że resort nigdy nie obiecywał lekarzom, że dostaną w przyszłym roku więcej pieniędzy.

Skoro podwyżek nie będzie, szykujemy się do strajku, odpowiada na to Krzysztof Bukiel, szef Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. Według niego protesty rozpoczną się 5 maja jednocześnie w ok. 400 szpitalach w całej Polsce. (DI, PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Wyleczmy się do 5 maja - prasa