Wymazywacz informacji o "Gwiezdnych Wojnach"

AD
16-12-2015, 15:50

Nienawidzisz internetowych spoilerów, którzy epatują szczegółami "Gwiezdnych Wojen", których jeszcze nie wiedziałeś? Brytyjska agencja PR stworzyła program, który prześwietla tweety pod kątem sformułowań związanych z najpopularniejszym obecnie filmem.

Programik o nazwie Obi Quiet jest tylko częścią wcześniej uruchomionej strony pretweet.co.uk, pozwalającej skanować własne tweety przed ich opublikowaniem. Za narzędziem stoi brytyjska agencja PR Houston PR, która chciała stanąć w obronie tych którzy nie lubią powielania pewnych popularnych fraz w mediach społecznościowych. Na ich liście "słów, których nie lubimy" znajdują się już słowa takie jak "hilaire, amazing czy must-read".

Symulacja spoilera przeskanowana przez Obi Quiet
Wyświetl galerię [1/2]

Symulacja spoilera przeskanowana przez Obi Quiet

www.pretweet.co.uk

Do listy dołączyli obecnie wszystkie słowa, które mogą pojawić się w spoilerach "Gwiezdnych Wojen" aby ustrzec fanów przed przedwczesnym ujawnianiem treści filmu albo pomóc tym, których szum wokół filmu już zmęczył.

- Jestem na tyle stary, aby pamiętać pierwsze "Gwiezdne Wojny". W tamtych czasach gdy miała ukazać się następna część po prostu przeglądaliśmy filmowe fotosy w mocno sfatygowanym albumie. Teraz są tweety i posty w sekundę po dowolnej projekcji filmu - mówi Hamish Thompson z Houston PR.

Dodaje, że ich program jest tak prosty jak "dwa kawałki kokosa powiązane sznurkiem", ale i tak ma nadzieję, że "pomoże kilku fanom oczyścić własne tweety i uniknąć spoilerów wobec tych, którzy ciągle stoją w kolejce do zobaczenia filmu".

Niestety program ma dla świata oczywistą wadę: wykrywa spoilery tylko w postach pisanych po angielsku. Na polskie hasło "Gwiezdne wojny" nie reaguje.


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Wymazywacz informacji o "Gwiezdnych Wojnach"