Wymiana taboru w strzeleckim PKS

PAP, DI
opublikowano: 23-02-2019, 11:47

Do powiatowego PKS w Strzelcach Opolskich trafiło 15 nowych autobusów. Jak informuje starosta strzelecki Józef Swaczyna, koszt inwestycji to 11 mln zł, z czego 4,5 mln stanowią dotacje unijne.

Dzięki inwestycji należąca do powiatowego samorządu spółka może wymienić jedną czwartą taboru. Starsze autobusy zostaną zastąpione nowoczesnymi jednostkami, z silnikami spalinowymi spełniającymi najwyższe normy ekologiczne. Wszystkie pojazdy są także wyposażone w klimatyzację, sieć Wi-Fi i w gniazdka do ładowania smartfonów.

Tabor strzeleckiego PKS wzbogacił się o dwa duże autobusy z 56 miejscami siedzącymi, 11 autobusów średnich z 40 miejscami siedzącymi i dwa pojazdy małe z 20 fotelami pasażerskimi. Część z autobusów jest wyposażona w specjalne platformy ułatwiające wejście do pojazdów osobom niepełnosprawnym i starszym.

Całkowity koszt inwestycji to około 11 mln zł, z czego 4,5 mln zł stanowią dotacje unijne, a milion zł wyłożył powiat strzelecki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy