Czytasz dzięki

Wyniki Asseco Poland powyżej oczekiwań

opublikowano: 28-08-2018, 07:59

Asseco Poland miało w drugim kwartale 88 mln zł zysku wobec 52 mln zł rok wcześniej. Wynik okazał się 32 proc. wyższy od oczekiwań analityków.

Przychody informatycznej grupy wyniosły w drugim kwartale 2,3 mld zł i także okazały się wyzsze od oczekiwań analityków. Wysoko rentowne przychody ze sprzedaży oprogramowania i usług własnych wzrosły w  drugim kwartale o 10,7 proc. rok do roku, do 1,87 mld zł. 

Portfel zamówień grupy na 2018 rok ma obecnie wartość 8,07 mld zł wobec 7,45 mld zł przed rokiem. Portfel wzrósł o 23 proc. w przypadku rynków międzynarodowych, o 4 proc.  na rynku izraelskim oraz o 5 proc. do 1,24 mld zł na rynku polskim.

Backlog w oprogramowaniu i usługach własnych wynosi 6,8 mld zł i jest o 7 proc. wyższy rdr. Portfel zleceń na rynkach międzynarodowych jest wyższy o 20 proc., na rynku izraelskim wzrósł o 3 proc. , a na rynku polskim o 7 proc.

W wynikach Asseco zwraca jąuwagę rezultaty rynku polskiego, gdzie sprzedaż wzrosła o 12 proc., a  zysk operacyjny non-IFRS o 90 proc

- Motorem wzrostów były rezultaty wypracowane w bankowości. Są one efektem konsekwentnej pracy, a segment ten przykładem dobrze poukładanego biznesu, który obecnie generuje stabilne, powtarzalne wzrosty – mówi cytowany w komunikacie Rafał Kozłowski, wiceprezes Asseco Poland.

W drugim kwartale, jak PB podawał już wcześniej, Asseco otrzymało zapłatę całości wynagrodzenia od KT Corporation z tytułu umowy „Internet dla Mazowsza” w kwocie 21,3 mln USD. Zaplata nastąpiła na mocy podpisanej 19 kwietnia ugody.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane