Wyniki BA w III kw. były lepsze od oczekiwanych

10-02-2003, 08:39

LONDYN (Reuters) - Brytyjskie linie lotnicze British Airways (BA) podały w poniedziałek, że dzięki kampanii cięcia kosztów udało im się w trzecim kwartale osiągnąć zysk wyższy od zakładanego przez analityków.

Największy europejski przewoźnik podał także, że jeżeli nie dojdzie do wojny w Iraku, to bieżący rok powinien zakończyć zyskiem.

Zysk brutto spółki wyniósł 25 milionów funtów (40,82 miliona dolarów) wobec 160 milionów funtów straty przed rokiem. Prognozy analityków wahały się od straty na poziomie 10 milionów funtów do zysku w wysokości pięciu milionów.

W odpowiedzi na słabnący popyt oraz rosnącą konkurencję ze strony tanich linii, British Airways zwolniło tysiące pracowników, ograniczyło liczbę lotów i obniżyło ceny biletów.

Spółka, która jednak nie spodziewa się wzrostu przychodów w ciągu najbliższych 12 miesięcy, poinformowała, że program redukcji kosztów realizowany jest zgodnie z planem, a oszczędności które osiągnięto są większe niż zakładano.

((Tłumaczył: Tomasz Krzyżanowski; Redagował: Paweł Florkiewicz; Reuters Messaging: tomasz.krzyzanowski.reuters.com@reuters.net; Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki BA w III kw. były lepsze od oczekiwanych