Wyniki BASF mocno rozczarowały graczy

Marek Druś, Przemysław Barankiewicz
opublikowano: 15-03-2002, 00:00

Główne indeksy europejskich giełd wykazywały wczoraj brak zdecydowania, co sugerowało zrównoważenie sił podaży i popytu. Stało się tak za sprawą trudności w interpretacji amerykańskich danych makroekonomicznych.

W trakcie porannej części notowań zniżkowały walory telekomów Nokii i Sonera. Na giełdzie w Sztokholmie spadkom przewodził Bringwell, z branży chemiczno-farmaceutycznej. Po publikacji gorszych od prognoz wyników niemieckiego giganta chemicznego, BASF-a zniżkowała jego wycena.

Spadała cena papierów spółek z branży farmaceutycznej. Przyczyniła się do tego przecena drugiego na świecie pod względem wielkości producenta leków, GlaxoSmithKline. Amerykański sąd zakwestionował prawa patentowe koncernu do jednego z jego dwóch najlepiej sprzedających się leków. Z podobnych powodów taniały papiery AstraZeneca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Przemysław Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki BASF mocno rozczarowały graczy