Wyniki BMW lepsze od prognoz

opublikowano: 02-08-2018, 18:56

Koncern BMW odnotował niższy niż oczekiwano, 6-proc. spadek zysku operacyjnego w drugim kwartale 2018 r., co nieco uspokoiło obawy związane z nowymi przepisami przeciwdziałającymi zanieczyszczeniom i napięciami w handlu międzynarodowym, donosi Reuters.

 Niemiecki producent luksusowych samochodów stwierdził, że wyższe wydatki na rozwój samochodów elektrycznych i autonomicznych oraz presja walutowa wpłynęły na zyski przed odsetkami i podatkami (EBIT), które spadły do 2,74 mld EUR (3,19 mld USD). To wartość jednak wyższa od prognoz analityków , których mediana oczekiwań wyniosła 2,69 mld EUR.

Zobacz więcej

BMW X3

BMW

BMW potwierdził swoje cele na 2018 r. w przeciwieństwie do Daimlera, który w czerwcu ostrzegał o ryzyku niższych zysków i konkurencyjnego VW, który ostrzegł, że jego marże są zagrożone z powodu problemów z przyznaniem pojazdom certyfikatów odnośnie nowych zasad przeciwdziałania zanieczyszczeniom.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu