Wyniki ciągną Volvo w górę

Marek Druś
25-10-2006, 00:00

Akcje Volvo drożały na giełdzie w Sztokholmie po wiadomości o znacznym wzroście zysku drugiego europejskiego producenta ciężarówek. Do poprawy wyników przyczynił się skok popytu w Europie Środkowej i Wschodniej. Zysk Volvo wzrósł w III kwartale o 34 proc., do 3,93 mld SEK (1,65 mld zł). Analitycy spodziewali się 3,66 mld SEK.

Popyt na produkowane przez spółkę ciężarówki rośnie w miarę zbliżania się terminu zaostrzenia norm emisji spalin na Starym Kontynencie i w USA. Do znacznej poprawy wyniku przyczynili się przede wszystkim klienci ze wschodniej Europy. W III kwartale sprzedaż ciężarówek Volvo wzrosła w Polsce o 69 proc., na Słowacji o 39 proc., w Czechach o 14 proc., a na Węgrzech o 11 proc.

Zysk operacyjny oddziału produkującego ciężarówki wzrósł o 32 proc., do 3,3 mld SEK. Miał on 66-procentowy udział w przychodach ze sprzedaży koncernu, który poza ciężarówkami wytwarza także m.in. części dla przemysłu lotniczego. Sprzedaż grupy Volvo wzrosła w III kwartale o 9,3 proc. do 57,4 mld SEK.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Wyniki ciągną Volvo w górę