Wyniki kwartalne Oracle zgodne z oczekiwaniami

(Marek Druś)
23-09-2005, 08:08

Wyniki Oracle w pierwszym kwartale rozrachunkowym okazały się zgodne z prognozami analityków. Producent oprogramowania biznesowego liczy na ich wyraźną poprawę w kolejnych miesiącach, co ma być efektem ostatnich akwizycji.

Wyniki Oracle w pierwszym kwartale rozrachunkowym okazały się zgodne z prognozami analityków. Producent oprogramowania biznesowego liczy na ich wyraźną poprawę w kolejnych miesiącach, co ma być efektem ostatnich akwizycji.

Oracle osiągnęło 519 mln USD zysku netto. Zysk na akcję wyniósł 10 centów i był taki sam jak rok wcześniej. Bez uwzględniania kosztów związanych z akwizycją PeopleSoft zysk na akcję spółki wyniósł 14 centów, czyli tyle, ile prognozowali analitycy. Przychody Oracle wzrosły w pierwszym kwartale o 25 proc. do 2,22 mld USD. Amerykańska spółka zapowiada, że dzięki ostatnim przejęciom zwiększy zysk w roku rozrachunkowym kończącym się w maju o 400 mln USD.

Oracle w ostatnim czasie dokonało dwóch znaczących akwizycji. Przejęło PeopleSoft za 11,1 mld USD oraz Siebel Systems za 5,85 mld USD.

MD, Associated Press

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Wyniki kwartalne Oracle zgodne z oczekiwaniami