Wyniki Mastercard przebiły oczekiwania analityków

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 28-10-2021, 15:20

Miniony kwartał okazał się bardzo udany dla Mastercard, jednego z największych obok Visa operatorów kart płatniczych. Zarówno przychody spółki, jak i jej zyski okazały się lepsze niż oczekiwał rynek, informuje Reuters.

Gabby Jones

Przychody amerykańskiej firmy wzrosły w okresie lipiec-wrzesień do 4,99 mld USD z 3,84 mld USD w analogicznym okresie 2020 r. Spółka wypracowała zysk netto w kwocie 2,41 mld USD, o 900 mln wyższy niż rok wcześniej. W przeliczeniu na akcję zysk wzrósł z 1,51 do 2,44 USD.

Bez uwzględniania czynników o charakterze jednorazowym EPS wyniósł 2,37 USD znacznie przekraczają medianę prognoz na poziomie 2,19 USD. W przypadku przychodów, konsensus rynkowy zakładał wynik rzędu 4,95 mld USD.

Z kolei aż o 20 proc. wzrósł wolumen obrotów dolarowych zrealizowanych za pomocą kart operatora, osiągając pułap 2 bln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane