Wyniki PKO nie zachwiały rynkiem

Mimo słabej postawy PKO BP spółki z warszawskiej giełdy starają się opierać pogorszeniu nastrojów na światowych parkietach.

Od dalszego osuwania się indeksów rozpoczął się poniedziałkowy handel na warszawskiej giełdzie. Nastrojów nie poprawiają spadki na światowych giełdach (DAX traci 0,6 proc.). Po ponad dwóch godzinach handlu WIG20 traci pół proc., ciągnięty w dół przez 1,7 proc. zniżkę notowań PKO BP. Choć zysk netto spółki w czwartym kwartale był zgodny z oczekiwaniami analityków, to jednak analitycy zwracają uwagę na słaby wynik odsetkowy.

Mimo wpadki bankowego potentata nad kreską utrzymują się jednak notowania 11 z 20 blue chipów. Najwięcej w WIG20 zyskuje Boryszew (+2,2 proc.), odbijający się z półtorarocznych minimów, zanotowanych w piątek po publikacji słabych wyników. Mieszane nastroje panują na szerokim rynku. O 0,2 proc. rośnie mWIG40, podczas gdy sWIG80 notuje podobną stratę. Wśród największych spadkowiczów w pierwszym z indeksów znalazł się Ciech (-2,5 proc.). Strata w ostatnich trzech miesiącach ubiegłego roku wzrosła rok do roku dziesięciokrotnie, do 89 mln zł. Analitycy oczekiwali, że wyniesie 69 mln zł.

Problemy z kontynuacją odbicia z drugiej połowy lutego mają notowania Netii (-1,3 proc.). Cenę docelową dla papierów spółki do 5 zł obniżyli analitycy DM IDM SA. Mimo to zalecenie zmieniono na "kupuj".  4,5 proc. zyskuje jednak Echo Investment. Zysk netto w zakończonym kwartale sięgnął 332,3 mln zł i był prawie trzykrotnie wyższy od oczekiwań analityków, choć w dużej części był to efekt rozwiązania rezerw.

Z dwuletniego maksimum opadają notowania Comarchu (-1,1 proc.). Zysk netto był aż 17 proc. niższy od oczekiwań. Mimo to wyraźnie na plus zaskoczyły przychody, a wyraźny wzrost portfela zamówień zapowiada poprawę wyników w 2013 r. Mimo bardzo słanych wyników na zero wyszły notowania Kopeksu. Zysk netto sięgnął zaledwie 3,1 mln zł, o ponad 90 proc. mniej od rynkowych oczekiwań.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW / Wyniki PKO nie zachwiały rynkiem