Wyniki Tras Tychy w '02 lepsze o wskaźnik inflacji

Olsztyńskie Zakłady Drobiarskie Indykpol Spółka Akcyjna
opublikowano: 14-12-2001, 13:58

KRAKÓW (Reuters) - Tras Tychy prognozuje, że w 2002 roku wzrost przychodów i zysku netto spółki wzrośnie co najmniej o wskaźnik inflacji, powiedział w piątek dziennikarzom prezes spółki Tadeusz Marszalik.

W przyszłym roku inflacja średnioroczna ma wynieść 4,5 procent.

"Rok przyszły powinien być lepszy i przewidujemy wzrost przychodów i zysku netto minimum o wskaźnik inflacji w stosunku do zmodyfikowanej prognozy wyników na 2001 rok" - powiedział Marszalik.

Skorygowana prognoza wyników na rok bieżący zakłada, że grupa kapitałowa osiągnie przychód netto ze sprzedaży na poziomie 70 milionów złotych, a zysk netto wyniesie cztery miliony złotych.

W przypadku spółki-matki ma to wynieść odpowiednio 47 milionów i 2,5 miliona złotych.

Prezes Marszalik uważa, że połączenie Trasu Tychy i spółki Tras Okna w 100 procentach podmiotu zależnego, powinno usprawnić zarządzanie i organiczyć koszty działania. Fuzja powinna się dokonać na początku 2002 roku.

((Wojciech Żurawski, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Olsztyńskie Zakłady Drobiarskie Indykpol Spółka Akcyjna

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Wyniki Tras Tychy w '02 lepsze o wskaźnik inflacji