Wypali małe PPP!

ANP
opublikowano: 10-02-2011, 11:24

Sucha Beskidzka znalazła prywatnego partnera, który zbuduje parking wraz z myjnią samochodową.

Samorząd może być kolejnym po Jaworznie, Kiszkowie czy Pieckach, który z sukcesem przeprowadziło postępowanie na wybór partnera prywatnego. Władze Suchej Beskidzkiej zdecydowały się na tzw. „małe PPP”, czyli koncesję na roboty budowlane. Zadaniem partnera prywatnego będzie zaprojektowanie, wybudowanie i eksploatacja parkingu wraz z myjnią samochodową.
– To przedsięwzięcie jest warte około 700 tys. zł. Gmina miała do dyspozycji grunt, który mieszkańcy wykorzystywali jako parking – mówi Rafal Adamek z urzędu miejskiego w Suchej Beskidzkiej.
Do postępowania zgłosił się jeden podmiot. To firma Markam z Suchej Beskidzkiej.
– Spodziewamy się do końca lutego podpisać umowę – dodaje Rafal Adamek.
Umowa koncesji przewiduje, że czas eksploatacji obiektów wyniesie nie więcej niż 15 lat. Po tym okresie przejdą na własność gminy. Wynagrodzeniem koncesjonariusza będzie wyłącznie prawo do korzystania z obiektu budowlanego.
Według danych spółki doradczej Investment Support, w 2010 r. udało się podpisać zaledwie siedem umów z partnerami prywatnymi. Jeszcze gorzej było w 2009 r., kiedy zawarto dwie umowy. [ANP]

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane