Wyprzedaż na Wall Street przyspiesza

MWIE, Bloomberg
11-08-2010, 13:03

Inwestorzy zawiedzeni ustaleniami powziętymi na wczorajszym posiedzeniu Fed mogą nadal wyprzedawać akcje – wskazują notowania kontraktów terminowych na główne indeksy nowojorskiego parkietu.

Na 2,5 godziny przed rozpoczęciem handlu kontrakty na S&P 500 i NASDAQ zniżkowały o około 1,5 proc., a Dow tracił 1,3 proc.

W komunikacie po wczorajszym posiedzeniu Fed bankierzy centralni wyrazili zaniepokojenie sytuacją amerykańskiej gospodarki. Na razie nie będzie jednak zwiększenia zakupów obligacji na rynku. Fed zapowiedział jedynie reinwestycję środków, które uzyska z wykupu przez emitentów zapadających obligacji hipotecznych.

Ze spadającego rynku może wyłamać się Walt Disney, którego akcje notowane we Frankfurcie pozostawały w pobliżu wczorajszego zamknięcia. Jak podała spółka po wczorajszym zamknięciu, Zysk netto na akcję sięgnął 67 centów, podczas gdy analitycy
spodziewani się wyniku na poziomie 58 centów. To oznacza roczną dynamiką sięgającą 40 proc. Przychody były natomiast wyższe o 16 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wyprzedaż na Wall Street przyspiesza