Wyróżniono młodych informatyków

Ewa Bęczkowska
opublikowano: 24-04-2002, 00:00

W ratuszu miejskim w Sopocie spotkali się uczestnicy IX Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej. Od lat jej współorganizatorem jest gdyńska spółka informatyczna Prokom Software. Jest to jedna z olimpiad przedmiotowych prowadzonych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu.

W trakcie dwudniowych zmagań 49 uczestników ze szkół średnich z całej Polski rozwiązywało zadania informatyczne sprawdzające wiedzę i umiejętności w zakresie programowania.

W tym roku jej laureatami zostali: Paweł Parys i Bartosz Walczak, którzy wywalczyli złote medale, Karol Cwalina, Marcin Michalski, Marcin Pilipczuk i Piotr Stańczyk, którym przyznano srebrne medale. Brąz otrzymali: Michał Jaszczyk, Wojciech Matyjewicz, Tomasz Wawrzyniak, Szymon Acedański i Jan Wróbel.

Czterech najlepszych uczestników finału olimpiady będzie reprezentować Polskę podczas Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej, która odbędzie się w lipcu 2002 roku w Seulu. Wszyscy laureaci uzyskali prawo do wolnego lub ułatwionego wstępu na wyższe uczelnie. Będą również mogli wziąć udział w regionalnych olimpiadach informatycznych (bałtyckiej i środkowoeuropejskiej), do których przygotowywać się będą podczas letniego obozu szkoleniowego. Dodatkowo Prokom Software ufundował uczestnikom wysokiej klasy komputery oraz drukarki.

Jednocześnie na wniosek Komitetu Głównego Olimpiady Informatycznej Ryszard Krauze, prezes zarządu Prokom Software, został odznaczony Medalem KEN za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania oraz wkład w organizację olimpiad informatycznych i rozwój młodzieży uzdolnionej informatycznie w Polsce.

Od czterech lat finały olimpiad informatycznych przeprowadzane są w siedzibie i z wykorzystaniem zaplecza technicznego największej w kraju firmy zajmującej się szkoleniami informatycznymi — Combidata Poland, należącej do Grupy Prokom Software.

Finałowi olimpiady towarzyszył również konkurs internetowy „Pogromcy algorytmów”, zorganizowany również przez firmę Prokom oraz portal gazeta. pl. Uczestnicy konkursu rozwiązywali zadania informatyczne zbliżone do tych, z którymi zmierzyli się uczestnicy olimpiady. W konkursie wzięło udział ponad 1100 internautów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Bęczkowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Wyróżniono młodych informatyków