Wyścig po granty

opublikowano: 05-08-2019, 22:00

Widać już efekty programów szkoleniowych dla młodych spółek. Eksperci podpowiadają im, jak rozwijać niebanalne pomysły.

W lubelskiej platformie startowej Unicorn Hub — jednej z sześciu działających we wschodniej Polsce — przedsiębiorcy z branży usług medycznych, technologii informatycznych i transportowych zakończyli program inkubacji. Pod okiem ekspertów opracowywali rentowne modele biznesowe.

— Unicorn Hub oferuje start- -upom szeroki pakiet usług podstawowych i specjalistycznych. W kolejnym programie inkubacyjnymuczestniczy 20 spółek — mówi dr Ewelina Iwanek z fundacji OIC Poland, która jest liderem wspomnianej platformy.

Przypomnijmy: twórcy niesztampowych pomysłów mogą uczestniczyć w programach inkubacyjnych prowadzonych przez ośrodki innowacji, które działają w Olsztynie, Puławach, Lublinie, Rzeszowie i Białymstoku. Składają się one z parków naukowo-technologicznych, instytucji otoczenia biznesu i dużych firm. Młode spółki dostają wsparcie ekspercie i mentoringowe. Najbardziej rokujące firmy mogą startować w konkursie dotacyjnym organizowanym przez Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości i otrzymać grant w wysokości 800 tys. zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy