Wyślij pracownika na szkolenie za dotację

  • Dorota Czerwińska
opublikowano: 19-02-2015, 00:00

Na Mazowszu są pieniądze na dokształcanie pracowników 45 +. Można się o nie starać przez powiatowe urzędy pracy.

Zarząd województwa mazowieckiego zatwierdził podział pieniędzy z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Około 17,5 mln zł ma być przeznaczone m.in. na szkolenia, kursy podwyższające kwalifikacje zawodowe, studia podyplomowe realizowane z inicjatywy pracodawcy lub za jego zgodą, egzaminy umożliwiające uzyskanie dyplomów potwierdzających nabycie umiejętności, kwalifikacji lub uprawnień zawodowych oraz badania lekarskie i psychologiczne wymagane do podjęcia kształcenia lub pracy zawodowej.

— O dofinansowanie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego mogą występować wszyscy pracodawcy, którzy zamierzają inwestować w podnoszenie własnych kwalifikacji i pracowników. Wnioski należy składać w powiatowym urzędzie pracy — informuje Aleksander Kornatowski, wicedyrektor ds. usług rynku pracy w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Warszawie.

Pracodawca może ubiegać się o sfinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego w wysokości 80 proc. kosztów, jednak nie więcej niż 300 proc. przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego pracownika. W przypadku mikroprzedsiębiorstw dotacja sięga 100 proc. Krajowy Fundusz Szkoleniowy ma pomóc w utrzymaniu zatrudnienia poprzez dokształcanie pracowników i dostosowanie ich kompetencji do potrzeb zmieniającego się rynku pracy. Zwiększenie inwestycji w potencjał kadrowy powinno poprawić pozycję firm i pracowników na rynku pracy. Pieniędzmi na dokształcanie pracowników dysponują powiatowe urzędy pracy, właściwe ze względu na siedzibę pracodawcy albo miejsce prowadzenia działalności. Kwota 17,5 mln zł została podzielona między poszczególne urzędy pracy województwa i tak np. Powiatowy Urząd Pracy (PUP) w Radomiu otrzyma 3 mln zł, Urząd Pracy m.st. Warszawa 2 mln, PUP w Piasecznie 1,2 mln zł, a PUP w Mińsku Mazowieckim 1,5 mln zł. © Ⓟ

17,5 mln zł Taką kwotą na szkolenia pracowników w wieku 45+ dysponują powiatowe urzędy pracy w woj. mazowieckim. Mogą o nie występować pracodawcy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Czerwińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu