Wystartował pierwszy polski magazyn Amazona

EG
opublikowano: 19-09-2014, 15:18

Amazon rozpoczął odbiór przesyłek w swoim pierwszym polskim centrum logistycznym w Sadach koło Poznania. Rozpoczęcie realizacji zamówień klientów jest planowane na koniec października.

- W tym tygodniu czterystu pracowników Amazona w Polsce rozpoczęło prace przy przyjmowaniu przesyłek towarów w Poznaniu. W szybkim tempie rośnie nasz asortyment. Jesteśmy zadowoleni, że udało się uruchomić działalność zgodnie
z planem. Pierwsza wysyłka do klientów jest planowana na przyszły tydzień. Równocześnie staramy się o zatrudnienie kolejnych tysięcy pracowników w ciągu najbliższych miesięcy – mówi Kerry Person, dyrektor operacyjny Amazona w Europie Środkowo-Wschodniej.

Nowe centrum logistyczne w Sadach ma powierzchnię 95 tys. mkw., wkrótce uruchomione zostanie drugie o podobnej wielkości pod Wrocławiem. Docelowo mają zatrudniać 6 tys. pracowników i dodatkowe 3 tys. w sezonie przedświątecznym.

Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane